Yeni Bir Web Sitesine İhtiyacınız Olduğunu Gösteren
5 İşaret

Bir web siteniz var Ama gerçekten ne kadar memnunsunuz?

Müşterilerinizin alışkanlıkları hızla gelişiyor ve yeni teknolojiler İnternet'te fırtına gibi esiyor. Çevrimiçi varlığınız ilk adımdır, ancak yeniye ayak uydurmak da bir o kadar önemlidir. Çevrimiçi milyarlarca sitenin önüne çıkmanızı ve hepsinden önemlisi doğru kişilere ulaşmanızı nasıl sağlarsınız?

Başarılı bir web sitesi için çok daha fazlası olduğunu biliyoruz - sadece güzel görünmesi değil, en önemlisi iyi çalışması ve iş hedeflerinize ulaşması gerekiyor.

Hala emin değilseniz, muhtemelen yeni bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu gösteren 5 bariz işaret var.

1-Web Sitenizin Duyarlı Olmaması

Web sitenizin yanıt vermemesi, düşünmeye başlamanız için oldukça önemli bir nedendir. Duyarlı bir web tasarımı, web sitenizin farklı cihazlarda doğru bir şekilde görüntülenmesini ve ister masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonu olsun, unutulmaz bir kullanıcı deneyiminin her ekrana çevrilmesini sağlamalıdır.

Son verilere göre akıllı telefonlardan girilen web aramaları masaüstü kullanımına göre %60'ın üzerinde. Eğer sizin web sayfanız mobil uyumlu değil ise web sayfanızı yenilemeniz için en büyük nedenler biridir.

2-Hemen Çıkma Oranınızın Yüksek Olması

Her şeyden önce, hemen çıkma oranı nedir ve neden bunu önemsemelisiniz? Google'a göre hemen çıkma, sitenizdeki tek sayfalık bir oturumdur.
Kötü bir şey mi? Sitenizin başarısı, kullanıcıların birden fazla sayfa görüntülemesine bağlıysa, evet, yüksek hemen çıkma oranı kötüdür .

Hemen çıkma oranınızın yüksek olmasının kafa karıştırıcı kullanıcı deneyimi, okunamayan içerik, çekici olmayan tasarım veya hatalı işlevsellik gibi sayısız nedeni vardır.

3-Web Siteniz Çok Karmaşık

Kullanıcılar karmaşık sayfalardan hemen kaçar, web sayfanıza misafir olan kullanıcılar sayfanızın karışıklığını gördüğünde zaman harcamak istemez ve sitenizden çıkış yaparlar.

Bunun önüne geçebilmek için web sayfanız olabildiğince sade ve anlaşılır olması gerekir.

4-Markanızla Uyumlu Değil

Yakın zamanda yeniden markalaşma sürecinden geçtiniz ve mevcut web siteniz bunu göstermiyor mu?

Bugünlerde çoğu işletme için dijital, birincil iletişim yoludur. Web siteniz markanızla uyuşmuyorsa, potansiyel müşterilerinize kafa karıştırıcı bir mesaj gönderiyor olabilirsiniz ve bu asla iyi değildir.

5-Web Sayfanıza Baktığınızda Mideniz Ağrıyorsa

En önemlisi, içgüdülerinize güvenmelisiniz. Web sitenizin yenilenmesi gerektiğine dair bu rahatsız edici duyguya sahipseniz, büyük olasılıkla öyledir.