Kurumsal Firmalar Google'da Neden Reklam Vermeleri Gerekir.

Google'da üst sıralarda veya ilk sayfada görünmeniz için web sitenizde iyi bir bilgi birikimi yani tekst gerekmektedir.
Web sitenizde oluşan tekstler içinde seolama işlemleri güçlü hale gelir ve birbine olan link bağlantılarıyla güçlendirilir.

Kurumsal web sitelerinde maalesef durum bu şekilde değildir.

Kurumsal web sitelerinde firmayı ve firmanın yaptığı işleri anlatan sayfalar oluşturulur. Firmaların istekleri daha çok fotoğraf üzerinden firmalarını tanıtma istekleri tekstlerin azlığı vs. derken Google içerik alacak veri bulamadığı için seolamasıda güçsüzleşiyor. Bu yüzden biz sizi ilk sıraya çıkartırız diyenlere kanmayın.

Siteniz için güçlü tekstler yazın ve uzun süre Google'un sizi görmesini bekleyin ya da profesyonel bir Google Reklamları veren bir ajansla anlaşıp potansiyel müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşın.

Google Analytic bağlantılarınızla sitenizin girişlerini kontrol edebilir, Google Bussines ile sitenize ekstra katkıda bulunabilirsiniz. Google Analytic ve Google Bussines ile desteklenen web sitenizin Google Ads ile tanışma vakti gelmiştir. (Bu işlemleri profesyonel destek alarak yapmanız daha sağlıklı olacaktır.)

Kurumsal web sitenizin blog ve haber sitelerine göre içeriği zayıf olduğu için Google reklamları için iyi bir analiz ve profesyonel destek gerekmektedir.

Bir e ticaret web sitesine veya benzeri bir siteye sahip değilseniz firmanız için web site trafiği reklamları, görsel reklamlar oluşturularak, geri dönüşüm ayarları ile birlikte bütçenize göre ilk sıralarda yer almanız ve sitenizi ziyaret eden kişilerin görsel reklamlar ile girdiği diğer sayfalarda karşısına çıkmanız mümkündür.